Naisettevõtja lifehack 4: Planeeri oma nädalat

Updated: Aug 23, 2019Olen juba oma varasemates postitustes kirjutanud, et pean ettevõtjaks olemise miinuspooleks pidevalt mitme asjaga korraga tegelemist. Lihtsalt väikeettevõtjana on sul paralleelslet väga palju erinevaid rolle. Meil on küll naistena looduse poolt eelis erinevate asjadega samaaeselt tegelemiseks. Samas olen ma üldiselt rööprähklemise vastane ja usun, et peaksime seda kasutama ajutiselt ning vaid neil juhtudel, mil teisiti lihtsalt ei saa. Näiteks siis,kui on vaja imiku eest hoolitseda. Ettevõtjana usun, et olenemata sellest, kas oled mees või naine pikendab multitäskimine eesmärkideni jõudmist kordades. Palju efektiivsem on hoida oma fookust maksimum 3 eesmärgil korraga ning nende saavutamiseks oleks mõistlikum võtta tegevusi ette ükshaaval.

Kuna tihtilugu on meil keeruline otsustada, milline tegevus on hetkel teistest olulisem, siis soovitan ma neid eelnevalt planeerida. Olen enda jaoks loonud süsteemi, mida juba pikemat aega järgin ning usun, et see on ka mulle minu tegemistes edu toonud. Iseenesest on süsteemi ülesehitus lihtne. Selleks, et ka sulle oleks see arusaadav, panen selle siia alla eraldi punktidena kirja.1. Pane kirja oma nädalaeesmärgid: ideaalis võiks neid olla 3-6. Lähtu reeglist - vähem on rohkem. Liiga palju eesmärke segab keskendumist tähtsamatele. Aju saab signaali, et võtsid liiga suure ampsu ning hakkab otsima võimalusi, et sind sellest koormast päästa. Selle tagajärjel võib juhtuda, et jätad oma eesmärgid tagaplaanile ja kulutad oma nädala mõttetutele tegevustele. Lisaks peaksid olema eesmärgid kirja pandud S.M.A.R.T põhimõttel. See tähendab, et need peavad olema täpselt kirjeldatud, mõõdetavad, saavutatavad, asjakohased ja ajaliselt määratletud. Näit.: Teenida oma teenuse müügiga nädala lõpuks 1000 €.

2. Järgmisena kirjuta üles tegevused, mida tuleks teha, et nädalaeesmärke saavutada: pane sinna üksteise järgi kõik tegevused, mis sulle pähe tulevad, mida on vaja teha, et jõuda oma eesmärgini. Näit.: 1. Pakkuda teenust 100 € eest 10 kliendile vms. 2. Teha Facebook’is müügikampaania.3. Nüüd jaota kõik tegevused eraldi päevadele: kirjuta nimekirja lõppu kõik nädalapäevad ja jaota nende vahel nimekirjast ükshaaval kõik tegevused. Minu soovitus on - ära planeeri samasse päeva väga erinevaid tegevusi. Proovi lisada tegevusi teemade kaupa. Näit.: Esmaspäeval tegelen sotsiaalmeedia planeerimisega ning ettevalmistamisega. Pane sinna kõik sellega seonduvad tegevused. Teisipäeval tegelen uute klientide otsimisega jne.4. Lisa tegevused kalendrisse: esmalt vaata üle oma kalendrit ja tee endale selgeks, millised on vabad ajad juba eelnevalt planeeritud tegevustest. Nüüd täienda kalendrit nädala eesmärkide saavutamiseks vajalike tegevustega, mille leiad oma nädala tegevusplaanist.

Lisan veel, et esimesel korral peaksid alustuseks määratlema oma järgneva kuue kuu eesmärgid. See annab sulle suuna, mille järgi nädalaeesmärkide seadmisel joonduda. Koosta nendest nimekiri ja vali välja 3 peamist. Seejärel on sul nädalast nädalasse vaja kirja panna ning sooritada need tegevused, mis sind su poolaasta eesmärkideni viivad.


Ongi kõik! Loodan, et kõik sai arusaadavalt kirja. Kui küsimusi õhku jäi, siis võta minuga ühendust, kas Facebooki grupis “Ettevõtlike naiste koda” või kirjuta mulle meilile. Igal juhul ära karda, et pead edaspidi kõik oma pühapäevad veetma vaid eelolevale nädalale mõeldes. Kogu kirjeldatud tegevus kulutab maksimaalselt tunni sinu pühapäevast. Samas hoiad tänu sellele kokku kogu nädala vältel aega selle arvelt, mida kulutad reeglina oma tegevuste peale mõtlemisele ja/või otsustamisele, mida järgmisena ette võtta. Sa muutud organiseeritumaks ning sellega seoses võidad aega, oled produktiivsem ja peagi ka edukam.


Viivika

© 2019 by Viivika Vahi