Naisettevõtja lifehack 1: Jaga oma eesmärke

Updated: Aug 23, 2019

Ma ei tea, kuidas on Sinuga, aga mina olen oma tegemistes oluliselt distsiplineeritum ja järjepidevam sügisest kevadeni. Suvel lähen millegi pärast justkui puhkerežiimile. Võib-olla tuleb see kõigist nendest pikkadest kooliaastatest, mil õpilasena oli meie privileeg ligi kolmekuine suvepuhkus. Sportlasena pidin küll siiski suvisel koolivaheajal treeningutega jätkama, samas olin koolikohustusest vaba. Suviti on üldiselt ka rohkem erinevaid üritusi, toredaid tegemisi ja kõike, mis tähelepanu röövivad. Olgugi, et planeerin aastaringselt oma järgneva päeva tegemisi, saavad neist just suviti oluliselt väiksem osa teostatud.


Oma varasemates postitustes olen kirjutanud kui oluline on edukaks saamisel järjepidevus ja distsipliin. Usun samas, et kõiges võiks valitseda tasakaal ning me ei peaks muutuma vaid oma eesmärkide orjaks. Ideaalne on minu arvates, et need teenivad meie suuremaid unistusi, aga samas anname endale aega ka puhkamiseks ning fun'iks. Seetõttu ei tunnegi ma ennast halvasti, kui hommikul ärgates aknast päikest nähes otsustan arvutis kribamise asemel värske õhu kätte akusid laadima minna. Siiski on mul ka põhimõte – never miss twice – ehk mitte jätta tegemata vajalikke tegevusi kahel korral/päeval järjest.


Pealtnäha võib tunduda, et suvi on minu jaoks aeg, mil olen vähem tegus. Koolitusi ei toimu, ma ei osale aktiivselt erinevatel avalikel üritustel ning olengi üldiselt vähem nähtav. Samas pean just sellel aastaajal ettevalmistama terveks algavaks hooajaks – arendama uusi ideid, koolitusformaate ja oma ettevõtteid ning leidma uusi koostööpartnereid. Olgugi, et ma vahest seda tahaks, ei saagi ma just sellepärast jalgu terveks suveks seinale visata.
Selline oli minu tegevuskava kuupäeval 04.06.2019 ja nagu näha, ei ole sellest päeva lõpuks ühtegi toimingut maha tõmmatud.

Möödunud nädala lõpus avastasin, et olen mitu päeva oma tegemiste nimekirja edasi lükanud. Kui olin juba viiendat õhtut järjest sama plaani järgnevaks päevaks kirja panemas, hakkas mulle kohale jõudma, et sellise tempoga ma oma septembriks seatud eesmärke ei täida. Otsustasin, et midagi tuleb muuta ning selle olukorraga ette võtta. Teadsin, et ühel mu heal tuttaval on samuti lohisevaid tegemisi ja eesmärke, mille saavutamine on veninud. Nii mõtlesingi, et saaksime teineteisele kasulikud olla ning helistasin talle.


Minu ja ilmselt ka tema õnneks oli mul õigus – ta oligi just oodanud mingit tõuget, millest muutused alguse saaksid. Minu plaan oli alustada n-ö partnerlust, mille raames jälgime teineteise eesmärkide saavutamist. Kohtusime juba samal päeval kohvikus, vaatasime üksteise plaane ning leppisime kokku, et saadame igal õhtul foto oma järgmise päeva planeeritud tegemistest. Lisaks teise pildi lõppenud päeval sooritatutest. Ettevõtjana üksinda tegutsedes ei ole mul ülemust, ega kaastöötajaid, kellele aru anda. Samuti ei ole kedagi, kes mind tagant sunniks. Sellise skeemiga oli minu eesmärk saada endale partner, kellele peaksin aru andma.


Nüüdseks oleme selle süsteemiga toimetanud 4 päeva. Jah, seda pole küll palju, samas on piisav, et esimesi tulemusi märgata. Olenemata sellest, et sinna sisse jäi Laulupeo nädalavahetus tuleb tunnistada, et minu produktiivsus on tõusnud. Tean, et selle skeemita oleksin pärast sõpradega mõnusalt Laulupeo vaatamist oma tegemata tegevused järgmisesse päeva planeerinud. Samal ajal kuklas tegemata tegevuste koormat kasvatanud. Nüüd aga tundsin kohustust enne pildi saatmist võimalikult palju ära teha.Tänaseks olen viimase nelja päevaga jõudnud rohkem ära teha, kui viimase nelja nädalaga kokku. Ka see postitus on üks, mille kirjutamist oleksin muidu vist veel mitu päeva edasi lükanud. Aga ei, nagu juures olevalt pildilt näha, on kirjutis lugemiseks valmis ning lisaks veel ka üks pakkumine saadetud, mitu arvet koostatud, koduleht täienenud, uue hooaja koolitusprogrammide kirjeldused valminud ja palju muud ka veel. Samal ajal ei saa ma öelda, et ma poleks puhanud (muide ka selle kirjutan enda tegemistesse), või vaba aega sõprade seltsis veetnud.


No nii! Selline oli minu esimene naisettevõtja lifehack, mida jagan. Neid on mul tegelikult rohkem. Lihtsalt nende kirja panemine võtab aega. Igal juhul, kui tunned, et Su eesmärgid hakkavad sooritamata tegevuste hulga alla mattuma, siis proovi seda. Leia endale sõbranna, tuttav, kolleeg või keegim muu, kellega saaksid sarnast partnerlust proovida. Minu puhul see toimis ja miks ei peaks see ka Sind aitama. Igatahes proovida tasub!


Viivika

© 2019 by Viivika Vahi